Υλοποίηση διαδικτυακού ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ του ΝΕΟΥ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΟΥ ΚΥΚΛΟΥ του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. ΚΡΗΤΗΣ για την ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ και ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ με την κα Βόκα Ελένη, Κ.Λ. του Κ.Ε.Σ.Υ. Χανίων

Σας υπενθυμίζουμε το επιμορφωτικό σεμινάριο (webinar) που διοργανώνει το ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κρήτης την προσεχή Δευτέρα 15 Φεβρουαρίου 2021 , στις 6:00 μ.μ., στο πλαίσιο της διαρκούς επιστημονικής και παιδαγωγικής υποστήριξης σε εκπαιδευτικούς, γονείς και μαθητές όλων των βαθμίδων.
Θέμα σεμιναρίου: Η συμβολή της Οικογένειας και του Σχολείου στην κοινωνική ανάπτυξη του παιδιού και στη σχολική του επιτυχία.

Εισηγήτρια: Ελένη Βόκα, Κοινωνική Λειτουργός στο ΚΕΣΥ Χανίων.

Η εκδήλωση θα προβάλλεται, σε ζωντανή μετάδοση (live-streaming), από το κανάλι του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κρήτης στο YouTube, στη διεύθυνση : https://youtu.be/8RWmUd_UvZo, και οι συμμετέχοντες θα έχουν τη δυνατότητα υποβολής γραπτών ερωτημάτων στο chat.

Παρακαλούμε τους διευθυντές/ντριες να ενημερώσουν όλους/όλες τους/τις εκπαιδευτικούς του σχολείου τους, καθώς και τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών.

Η Οργανωτική Συντονίστρια του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κρήτης
Ειρήνη Βιδάκη